MUSICA PER CINQUE
 

Dechové kvinteto Musica per cinque vzniklo v roce 1984 na pražské Akademii múzických umění. Jednotliví členové – nyní špičkoví sólisté předních českých symfonických orchestrů – jsou nositeli cen z mnoha národních i mezinárodních soutěží. V roce 1985 soubor zvítězil v národní soutěži komorní hudby. Kvality českého koncertního umění reprezentoval na pódiích v Berlíně a Drážďanech a o rok později i na festivalu v Bayreuthu. V roce 1987 se kvintet stal finalistou mezinárodní soutěže “International Jeunesses Musicales Competition” v Bělehradě.

Musica per cinque pravidelně koncertně vystupuje na domácích i zahraničních pódiích. Za všechny lze uvést například účast na mezinárodním hudebním festivalu v Remeši, organizovaném nadací Yehudi Menuhina, na festivalu Mitte Europa nebo na festivalu „Musiksommer“ v Bad Schandau. Kvinteto účinkuje v komorních cyklech České filharmonie a Janáčkovy fillharmonie Ostrava a na objednávku Společnosti pro soudobou hudbu „Přítomnost“ pořídilo několik premiérových nahrávek děl současných českých autorů.

Repertoár souboru zahrnuje skladby všech slohových období a rovněž zajímavé kombinace s jinými nástroji - např. s harfou (L. Fišer), klavírem(F. Poulenc, W. A. Mozart, L. van Beethoven) nebo s basklarinetem (L. Janáček).